Гонзалес ќе го наследи Червар на клупата на Македонија..?

0

Тренерот на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалес, може да ја преземе селекторската палка во нашата репрезентација по заминувањето на Лино Червар.

Стратегот на „црвено-црните“во наредните денови треба да има состанок со раководните луѓе на Ракометната федерација на Македонија и да го пополни испразнетото место.

Доколку се биде реализирано според најавите, тогаш официјалната промоција на стратегот од Шпанија може да се очекува во наредните денови.

Share.

Leave A Reply