Гути: Челзи ќе ја помине Барса

0

Еден од легендарните играчи на Реал Мадрид – Гути, изрази уверување дека Барселона ќе биде елиминирана во 1/8-финалето во Лигата на шампионите.

Шпанскиот гигант во првата елиминациска фаза ќе се сретне сo шампионот на Англија, Челзи. На прашањето кој ќе победи во двомечот Челзи -Барселона, тренерот на Реал Мадрид, Кастилја, имал сигурен одговорил.

„Ги гледав последните резултати на Барса во Лигата на шампионите. Сегашнава фаза и четвртфиналето секогаш и се проблематични на Барселона. За мене, Челзи сигурно ќе оди натаму.

 

Share.

Leave A Reply