Гвардиола ќе си оди од Манчестер Сити по 2021 година

0

Шпанскиот стратег на наглискиот шампион Манчестер Сити, Пеп Гвардиола уште кратко време ќе биде тренер на „граѓаните“. Последните информациии велат дека Пеп нема да остане тренер на Манчестер Сити и по 2021 година.

Гвардиола одби да преговара за нов договор, па јасно е дека за две години ќе го напушти Сити. Има информации дека по ангажманот во Англија, Пеп сака да земе одмор една година, а потоа да му се врати на фудбалот.

Share.

Leave A Reply