Гвардиола: задоволен сум од мојата кариера

0

Менаџерот на фудбалерите на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, утре ќе го запише 700 –от меч во тренерските води. Шпанецот најави дека сака долго да остане активен и дека е задоволен од сегашната бројка.

„700 натпревари!  Да направам уште 700 а потоа ќе се повлечам. Направивме неверојатни работи заедно со сите во клубот, се надевам дека ќе продолжиме да го правиме тоа и во иднина” – изјави Гвардиола.

Тренерот на граѓаните“ најави дека  Серхио Агуеро нема да се појави на утрешниот меч со Фулам во Премиер лигата.

 

 

Share.

Leave A Reply