Хамилтон е на чекор до тутулата, Фетел се надева на чудо!

0

Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, ќе ја предводи колоната на стартот на денешната трка во Формула 1 која ќе биде реализирана за Големата награда на Мексико.

Веднаш до него ќе биде вториот возач на Ред Бул, Макс Ферстапен, следен од лидерот во генералниот пласман Луис Хамилтон со болидот на Мерцедес како и од Себастијан Фетел со возилото на Ферари

Трката за ГН на Мексико ќе се вози денеска од 20:10 часот. На табелата кај возачите, Хамилтон има речиси недостижна предност пред Фетел и најверојатно денеска ќе биде промовиран како нов шампион.

 

Share.

Leave A Reply