Хесе се сели во Фиорентина

0

Напаѓачот на ПСЖ, Хесе Родригез ќе стане фудбалер на Фиорентин, објави тиражниот весник „Газета дело Спорт“. Според информациите, Италијанците ќе го ангажиреаат шпанскиот играч со договор за изнајмување на две години, а во текот на летото на 2019-та година ќе имаат опција за откупување на комплетниот договор.

Хесе дојде во ПСЖ во 2016-та година од Реал Мадрид и постигна два гола во 14 натпревари за Французите минатата сезона. Сепак, втората половина на минатата сезона Шпанецот ја помина под наем во Лас Палмас, за кој постигна три гола на 16 натпревари.

Share.

Leave A Reply