И ЕХФ со признание за Митревски: Играч на мечот!

0

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше брилијантна вечер на голот на Порто во мечот од Лигата на шампионите против ПИК Сегед. нашиот репрезентативец успеа да одбрани 15 удари од вкупно 32 упатени кон него на синоќешниот меч, што несомнено го стави на позицијата – Играч на мечот според ЕХФ.

Низ Европа се уште се зборува за неговата чудесна одбрана на некогашниот „вардарец“, Шпанецот Канељас.

Share.

Leave A Reply