И Никола Јокиќ е позитивен на коронавирусот

0

Sвездата на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, е позитивен на Ковид-19. Тој е во Србија и требаше да се врати во Соединетите Американски Држави, но неговите планови за патување се привремено одложени.

Како што објавија од ЕСПН, Јокиќ е асимптоматски откако се тестирал минатата недела. Се очекува Србинот да биде подготвен да патува назад во Денвер во рок од една недела.

Share.

Leave A Reply