И Серена Вилијамс се повлече од Мастерсот во Мајами

0

23-кратната освојувачка на Грен слем трофеи, Американката Серена Вилијамс се повлече од настап на Мастерсот во Мајами кој почнува оваа недела.

Причината за откажувањтео е неодамнешна стоматолошка операција.

„Мајами е многу посебен турнир за мене, бидејќи тој е мојот дом. Жалосно е што годинава нема да можам да ги видам неверојатните фанови, но со нетрпение очекувам да се вратам наскоро“, рече Серена.

Share.

Leave A Reply