Ибра пред враќање во Италија, сака повторно да го облече дресот на Милан

0

Златан Ибрахимовиќ наскоро може повторно да го носи дресот на Милан. Ова беше јасно по изјавата на комесарот на МЛС, Дон Грабер.

Според него, „росонерите“ се клубот, кој ќе се засили да потпише со 38-годишниот напаѓач од јануари. Договорот на Ибрахимовиќ со ЛА Галакси истекува во декември, а Швеѓанецот веќе јасно стави до знаење дека сака повторно да игра во Италија, каде го носеше дресот на Јувентус, Интер и Милан. Ветеранот е заинтересиран и за Болоња, а од „Ренато Дал Ара“ дури ги потврдија разговорите со Златан.

„Ибрахимовиќ е интересен човек, на и надвор од теренот. На нашата лига му требаат играчи како него и Дејвид Бекам пред извесно време. Златан е смешен, ми се допаѓа како тој зборува за мене во трето лице.
Иако има 38 години, тој е класа и знам дека има понуда од Милан – еден од најголемите клубови во светот“, рече Грабер.

Понудата на Болоња е за годишна плата од 8 милиони евра, но Ибра веројатно ќе го избере предизвикот да му помогне на Милан и да се врати во своите славни денови.

Share.

Leave A Reply