Интер го дава Брозовиќ за Стротман

0

За да го добие потписот на Кевин Стротман од Рома, ИНтер е подготвен да го менува Марсело Брозовиќ, објавија италијанските медиуми. Весникот „Газета дело Спорт“ објави дека Интер сака да ја намали сумата од откупната клаузула во договорот на Стротман која изнесува 32 милиони евра, со компензација со Брозовиќ.

Доколку Рома не е заинтересирана за Хрватот, Интер е согласен да го испрати во Рим и Жоао Марио. Интересно е што Стротман претходно изрази желба да остане во Рома до крајот на договорот.

Share.

Leave A Reply