Интер сака да го ангажира Кавани

0

Првите луѓе на фудбалскиот состав Интер започнале преговори со Едисон Кавани, ,тврдат италијанските медиуми.

Уругваецот кој е слободен агент откако му заврши договорот со ПСЖ, во повеќе наврати се поврзуваше со неколку елитни состави како од Европа така и од Јужна Америка.

Агентот на Кавани во преговорите со „нероаѕурите“ побарал двегодишен договор и 10 милиони евра по сезона, сума која најверојатно нема да биде прифатена од калчо-лигашот

Share.

Leave A Reply