Ирвинг ќе биде застапуван од – „Roc Nation Sports“.

0

Кајри Ирвинг, кој ќе биде слободен играч на 1 јули, ќе потпише договор за соработка со агенцијата на легендарниот рапер Џеј Зи – „Roc Nation Sports“.

Кошаркарот на Бостон откако ги прекина односите со долгогодишниот агент задолжен за трансфери, Џеф Векслер, се определи да соработува со њујоршката агенција со која договори имаат и Кевин Дурант, Дани Грин, Џереми Лин и Руди Геј.

Раперот, Џеј Зи, кој ја основа спортската агенција во 2013 година, мораше веднаш да ги продаде акциите од Бруклин Нетс за да не ги прекрши правилата на НБА.

Share.

Leave A Reply