Ивановски направи значаен успех на ЕП

0

Нашиот тенисер,  Калин Ивановски, го освои третото место на  Европскиот шампионат за играчи до 14 години кој се реализира во Мост во Чешка.

Тој загуби во 1/2 финалето од 4 носител,  Милик Полчијак со 2-0 по сетови на двапати со 6-1.

Ивановски на патот до бронзата успеа да ги победи:  Ерик Аритинуан, Микаил Гороков, Бранко Ѓуриќ и Лука ван Еш.

Share.

Leave A Reply