Јака Блажиќ одбра да остане во Цедевита Олимпија

0

Словенечкиот кошаркар Јака Блажиќ го го продолжи договорот со Цедевита Олимпија и со тоа ги запре гласините околу негов трансфер во белградска Ц. Звезда.

Новиот договор со клубот е на две сезони. Во минатата сезона, Блажиќ во Еврокупот имаше просек од 9,8 поени, 4,0 скока и 2,4 асистенции по натпревар.

Share.

Leave A Reply