Јончевски нов тренер на Кожув

0

Александар Јончевски ја презема улогата на тренер на екипата на Кожув.

Тој доаѓа на местото на Павле Николов, кој и понатаму ќе биде дел од стручниот тим на гевгеличани, но како асистент.

Јончевски долго време работеше како тренер во МЗТ Скопје, а покрај тимот од Аеродром го Јончевски долго време работеше како помошник на Марин Докузовски во редовите на Работнички, а претходно беше дел од тимот на Спартак Суботица.

Share.

Leave A Reply