Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Настани, Гости, Проекти, На лице место...
13.05.2010.

  

  

  

Спортско радио 90.3 фм медиумски партнер на ЖРК Вардар СЦБТ.

  

Во друштво на Игор Џамбазов пред концертот во Скопје.

  

  

Првиот човек на РК Вардар, Сергеј Самсоненко, гостин на Спортското радио 90.3 фм.

  

  

Бевме дел и од големиот меч на македонските фудбалски ветерани во чест на 20-годишнината од првиот настап на нашата фудбалска репрезентација.

  

  

Спортско радио 90.3 фм на квалификацискиот меч со Србија во Јагодина

  

  

  

Спортско радио 90.3 фм медиумски партнер на РК Вардар

  

  

Спортско радио 90.3 фм на Евробаскетот во Словенија

  

Екипата на Спортско радио 90.3 фм со селекторот на Англија, Рој Хоџсон.

  

На популарнио стадион Пољуд во Сплит.

  

На стадионот на Железничар во Сараево.

  

Во клупските простории на ФК Железничар - Сараево

  

Новиот спонзор на МКФ, Шпаркасе Банка преставувана од г. Бишев и првиот човек на македонската кошарка, Даниел Димевски гости во нашата програма.

  

Гости во Спортското радио 90.3 фм нашите ракометни репрезентативци Стојанче Стоилов и Филип Лазаров

  

Меѓу редовните гости и наши познати лица, како лото девојката Маријана Станојковска

  

  

Во живо и на сите останати спортски натпревари

  

Во друштво со македонските спортски легенди

  

Спортското радио 90.3 фм со редовни преноси од натпреварите на фудбалската репрезентација

  

  

Проект „Месец на Скопскиот маратон 2013“. Гости Јанко Николов (Евроинс) и Кире Синадиновски (директор на маратонот).

  

Спортско радио 90.3 фм на средба во Словенија пред Евробаскетот 2013

  

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски гостин во емисиите „Го негуваме спортот во општината“

  

  

Спортско радио 90.3 фм спонзор на македонската ракометна репрезентација на квалификациските средби за ЕП.

  

Присутни на натпреварите на МЗТ Скопје А. во АБА лигата.

  

Нашата најдобра каратистка Наташа Илиевска гостинка во специјализираните емисии за Карате спортот.

  

  

  

  

8. роденден на Спортско радио 90.3 фм - 22 феврувари 2013.

  

Во живо со капитенот на нашиот ракометен тим, Кире Лазаров.

  

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски гостин во нашето радио.

  

Дејан Лекиќ, генералниот секретар на МКФ гостин во нашата програма

Подарок од Спортското радио 90.3 фм за нашите ракометари пред СП во Србија 2013 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Турнир на Медиумите во мал фудбал 2012 во организација на Спортското радио 90.3 фм

Спортското радио 90.3 фм на прием кај претседателот на Р. Македонија, Ѓорѓе Иванов

Пред и за време на квалификацискиот меч со Хрватска за пласман на СП 2014

Спортското радио 90.3 фм дел од најважните настапи на МЗТ Скопје А. во АБА лигата

Спортско радио 90.3 фм медиумски партнер на Ракометната федерација на Македонија на мечот Македонија - Швајцарија

Спортско радио 90.3 фм со директни преноси на натпреварите на РК Металург од Лигата на шампионите

Спортско радио 90.3 фм меѓу покровителите на манифестацијата АМС Џип Рели Спорт 2012

  

  

Спортското радио 90.3 фм на „Хемпден Парк“ во Глазгов на кв. меч меѓу Шкотска и Македонија 

  

  

Спортското радио 90.3 фм во живо од „Максимир“ во Загреб на кв. меч Хрватска - Македонија 

  

  

Спортското радио 90.3 фм како медиумски партнер на ФК Вардар на мечот од ЛШ против Бате Борисов 

  

  

Спортско радио 90.3 фм како медиумски покровител на турнирот во одбојка на песок, Скопје 2012 

  

  

  

  

Отворено спортско студио на Спортското радио 90.3 фм во КРЕМ КАФЕ (ТЦ Бисер) за време на ЕУРО 2012 

  

  

Спортското радио 90.3 фм со својата екипа во организацијата на бараж мечот на нашите ракометари против Австрија за пласман на СП. 

  

  

Спортското радио 90.3 фм како партнер на РФМ во организацијата на клучниот меч на нашата женска репрезентација на патот до ЕП 2012.  

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм на одбележувањето на 10-годишнината од шампионската титула на ракометарките на Кометал Ѓорче Петров

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм како медиумски покровител на спектаклот во Прилеп на кој учествуваа ракометните легенди од Македонија во машка и во женка конкуренција, а сето тоа како дел од хуманитарната акција за изградба на црквата Света Петка во населбата Точила. 

  

  

И оваа година традиционално, Спортското радио 90.3 фм единствен медиум кој вршеше директен радио пренос од големата спортска манифестација Скопски Маратон 2012 во живо од плоштадот Пела.

  

Спортско радио 90.3 фм во Штип на финалниот меч од фудбалскиот куп на Македонија за 2012 година.

  

Спортското радио 90.3 фм како технички организатор и учесник во екипата на Новинарите на турнирот во Мал Фудбал, ЗЕЛС 2012. 

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм на лице место и во Гетеборг на олимписките квалификации на нашите ракометари

Спортско радио 90.3 фм како партнер на проектот „Спортот како толеранција, заедништво и почитување“ на премиерниот настан во Прилеп под покровителство на претседателот на Р. Македонија, Ѓорѓе Иванов

  

Првите луѓе на компанијата ЕвроИнс и на Кошаркарската федерација на Македонија гости во нашата програма по потпишувањето на договорот за соработка и спонзорство на нашата репрезентација пред квалификациите за ЛОИ.

  

Спортско радио 90.3 фм и Глобал Институт потпишаа договор за соработка во проектот „Спортот како толеранција, заедништво и почитување“  

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм настапи на хуманитарниот турнир по повод 2. април денот на децата со аутизам

  

  

  

Во друштво на балканската музичка легенда, Мирослав Илиќ, пред концертот во Скопје

  

  

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Марјан Лазовски, гостин во програмата на Спортското радио 90.3 фм

Во друштво на селекторот на нашата карате репрезентација Бошко Заборски и медалистот Огнен Груевски

  

  

На 22 февруари 2012 година, Спортското радио 90.3 фм го прослави својот 7 роденден 

  

  

Спортското радио 90.3 фм во своето Отворено студио во финалниот дел на ЕП во ракомет 2012 во Белград и на натпреварите во салата „Арена“.

  

  

Спортското радио 90.3 фм во своето Отворено студио во Ниш за време на натпреварите од првата фаза на ЕП во ракомет 2012 

  

  

Г-ѓа Билјана Цветкова и г. Александар Цветков од компанијата Витасол гости во програмата на Спортското радио 90.3 фм. Витасол се грижи за здравјето на вработените во Спортското радио 90.3 фм.

 G

Тони Митев како водител на Отворањето на Средношколските лиги на Град Скопје за учебната 2011/12 година.

  

Спортското радио 90.3 фм како медиумски спонзор на ФК Вардар на сите средби на скопскиот прволигаш 

  

  

Дино Динов во Ереван за време на одигрувањето на квалификацискиот меч меѓу фудбалските селекции на Ерменија и Македонија 

  

Спортското радио 90.3 фм медиумски партнер и на Кајакарската федерација на Македонија 

  

  

  

  

  

  

Нашата екипа на Европското првенство во кошарка во Литванија 2011 на најголемиот успех на македонскиот спорт 

Спортското радио 90.3 фм медиумски партнер на Агенцијата за млади и спорт при изборот на најдобрите македонски хитови по повод 20 години независност

  

Спортското радио 90.3 фм со своја екипа на мечот Локомотив (С) - Металург во Софија во Лигата на Европа.

  

Спортското радио 90.3 фм на голем билборд пред СЦ Борис Трајковски 

  

Спортското радио 90.3 фм присутно и на промоција за отворање на Националната Арена „Филип 2“ во Владата на РМ. 

  

  

  

Активни и на квалификациските средби на нашите ракометни репрезентации.  

  

Спортското радио 90.3 фм официјален спонзор на средбите на нашата кошаркарска репрезентација, на Трофејот на Македонија 2011. 

  

Спортското радио 90.3 фм во живо со радио пренос на дуелот Македонија - Р. Ирска во квалификациите за ЕП 2012 

  

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Марин Докузовски, гостин во програмата на Спортското радио 90.3 фм на стартот н подготовките за ЕП во Литванија 2011 

  

  

 Спортското радио 90.3 фм медиумски покровител на натпреварите на македонската ракометна репрезентација, која избори учество на ЕП 2012.

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм со своја екипа на Националната арена Филип Втори на квалификациската пресметка Македонија - Р. Ирска 

  

  

Спортско радио 90.3 фм со диуректен пренос од Прилеп од финалето на фудбалскиот куп на Македонија 2011

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм во живо со настаните и гостите на Скопскиот маратон 2011

  

Европската карате шампионка Наташа Илиевска гостинка во Спортското радио 90.3 фм 

Цеза Разжњатовиќ гостинка во Спортското радио 90.3 фм за време на нејзиниот скопски концерт. 

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм, пред стартот на училишните лиги за основците, донираше спортска опрема за о.у. Лазо Англеовски од Скопје 

  

  

  

  

  

Спортското радио 90.3 фм со своја екипа го проследи 1/4 финалето од ЛШ меѓу Интер и Шалке (05.04.2011) 

  

  

  

  

Атмосферата на 6. роденден на Спортското радио 90.3 фм во Конгресниот центар на СЦ Борис Трајковски 

  

Спортското радио 90.3 фм медиумски спонзор на јубилејното 40. издание на „Златниот Гонг“ 

  

Спортското радио 90.3 фм присутно и при потпишувањето на договорот за соработка меѓу УТМС и МОК 

  

Нашата најдобра каратистка, Наташа Илиевска со изјава за СПортското радио 90.3 фм 

  

Разговор со селекторот на нашата карате репрезентација, Бошко Заборски 

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм на свеченоста на Карате федерацијата на Македонија по настапот на СП 2010 

  

Ристе Влахов наш известувач од СП во карате одржано во Белград, октомври 2010 

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм со специјална програма за време на Светскиот тимски куп во куглање во Скопје

Екипа на Спортското радио 90.3 фм со организаторот на настанот Димитрије Пеливанов

  

Натпреварувачите со медиумска поддршка на Спортското радио 90.3 фм

  

Бројни натпреварувачи учесници на големата автомобилска манифестација

  

Спортското радио 90.3 фм медиумски партнер на „Рели-крос Дојран 2010“ 

  

Тони Митев, репортер од мечот Словачка - Македонија во Братислава 

  

Македонските навивачи со новинарите на Спортското радио90.3 фм пред мечот во Братислава 

  

Игор Митрески со изјава за Спортското радио 90.3 фм пред мечот во Братислава 

  

Тони Митев на последниот тренинг на нашата репрезентација пред дуелот со Словачка во Братислава 

  

Зоран Митев на стадионот Пасиенски во Братислава на ден пред средбата од квалификациите за ЕП 2012 

  

Тони Митев со селекторот на Словачка, Владимир Вајс, на прес-конференцијата во Братислава 

  

Спортското радио 90.3 фм на трибините со македонските навивачи на ЕП во ватерполо во Загреб 2010 

  

Македонските навивачи и познатата хрватска кантавторка Антонија Шола на ЕП во ватерполо во Загреб 

  

Зоран Митев пред стартот на дуелот со Германија на ЕП во ватерполо во Загреб

  

Тони Митев во Загреб на средбата Македонија - Германија на ЕП во ватерполо 2010

  

Перо Антиќ и Даниел Димевски гости во програмата на Спортското радио 90.3 фм по пласманот на ЕП 2011 во Литванија

  

Екс-селекторот Никола Илиевски-Џиџи го коментира финалето на СП 2010 за Спортското радио 90.3 фм во Излет Кафе 

  

Спортско радио 90.3 фм и нашите гости на финалето на СП 2010 во Излет Кафе 

  

Дино Динов и директорот на спортскиот центар Борис Трајковски, Ратко Капушевски, за време на СП 2010 во живо од кугланата 

  

И Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, гостин во Спортското радио 90.3 фм за време на Мундијалот 2010 

Бобан Бабунски како гостин-коментатор во Излет Кафе за време на СП 2010 

  

Тони Митев и Дино Динов во живо од Германската амбасада во Скопје за време на СП во фудбал, Ј. Африка 2010

  

Македонските фудбалски легенди во екипата на Спортското радио 90.3 фм на меморијалниот турнир „Александар Стојчев“ 

  

Зоран Митев во друштво на македонскиот фудбалски селектор Мирсај Јонуз

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм во разговор со Горан Пандев

  

Екипата на Спортско радио 90.3 фм на гости кај Горан Пандев 

З. Митев во друштво на украинската спортска легенда Сергеј Бубка

Интервју со легендата на украинската атлетика С. Бубка

Тони Митев во разговор за СП 2010 со министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиевски

  

Дино Динов со Соња Боне, советник за едукација и спорт во амбасадата на Германија во Скопје

  

Тони и Зоран Митев во друштво на српскиот пејач, Жељко Јоксимовиќ

  

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ на интервју со нашиот новинар Дамјан Николовски 

  

Сашо Кузмановски, официјален спикер на квалификациските средби за ЕП во одбојка во Скопје 

  

Спортското радио 90.3 фм како медиумски партнер на Одбојкарската федерација на квалификациите во Скопје 

  

Сашо Кузмановски како коментатор на финалето на ЛШ од ресторанот „Кањон Матка“ 

  

Екипат на Спортското радио 90.3 фм во ресторанот „Кањон матка“ на финалето на ЛШ 

Дино Динов во ексклузивно интервју со амбасадорот на Р. Хрватска, Иван Кујунџиќ 

Тони Митев како официјален водител на Скопскиот маратон 2010

Тони Митев во друштво на евроамбасадорот Ерван Фуере

Сашо Кузмановски во разговор со холанската амбасадорка Филипини

Зоран Митев и Сашо Поповски при потпишувањето на договорот со МОК

Зоран Митев и Сашо Поповски при потпишувањето на договорот со МОК

Стеван Нонковиќ гостин во Спортското радио 90.3 фм

Дино Динов во друштво на екипата на „Бекстејџ“

Селекторот на ватерполо репрезентацијата на Македонија, Стеван Нонковиќ, гостин во нашето студио

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски гостин во студиото на Спортското радио 90.3 фм

Дино Динов во разговор со претседателот на собранието на РМ, Трајко Вељановски

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, во разговор со Сашо Кузмановски на Скопскиот маратон 2010

Ристе Влахов и Дино Динов со министерот за образование Никола Тодоров

Директорот на АМС, Диме Спасов во разговор со Сашо Кузмановски

Екипата на Спортското радио 90.3 фм и евроамбасадорот Фуере

Евроамбасадорот Фуере во разговор за СПортското радио 90.3 фм

Словенечкиот амбасадор Бергант и Тони Митев

Сашо Кузмановски во разговор со словенечкиот амбасадор Бергант

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, во разговор со Дино Динов

Тони Митев и Северина

Северина и Зоран Митев

Т. Митев во разговор со Северина пред концерт во Скопје

5-ти роденден Спортско радио 90.3 фм

Роденденската торта по повод 5-тиот роденден на Спортското радио 90.3 фм

Зоран Митев и Дарко Панчев во Спортското радио 90.3 фм

Зоран Митев во Манчестерна „Олд Трафорд“

З. Митев и Т. Митев на Амстердам Арена - Холандија

Т. Митев и З. Митев на ЕП во ракомет во Задар

Т. Митев на ЕП во Кошарка во Позњан, Полска

Екипата на Спортското радио 90.3 фм на ЕП во кошарка во Позњан, Полска

Ристе Влахов официјален спикер на фудбалскиот меч Македонија - Шпанија во Скопје

Спортското радио 90.3 фм меѓу спонзорите на мечот со Шпанија по повод 100-годишнината на фудбалот во Македонија

Екипата на Спортското радио 90.3 фм во Ројтлинген, Германија, со нашиот фудбалер Горан Пандев

Спортското радио 90.3 фм на Охридскиот Маратон

Сашо Кузмановски во разговор со претседателот на ФФМ, Хари Хаџи-Ристески

Ристе Влахов во Рејкјавик на средбата Исланд - Македонија

Признание за Спортското радио 90.3 фм од ОФМ

Признание за Спортското радио 90.3 фм од ФФМ

Ристе Влахов во Рејкјавик пред дуелот со Исланд

Ристе Влахов во разговор со селекторот на женската фудбалска репрезентација, Добре Димовски

Селекторот на женската фудбалска репрезентација, Добре Димовски, гостин во Спортското радио 90.3 фм

 
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image