Јотиќ е ново име кај нашиот шампион

0

Хрватскиот ракометар,  Ловро Јотиќ,  е најновото име на платниот список на Вардар.

Тој во претходната сезона играше за битолскиот  Еурофарм Пелистер под диригентската палка на Стевче Алушовски а сега двајцата ќе соработуваат  и во „црвено-црниот “ состав. Јотиќ  иако беше и на радарот на Металург, сепак се определи да заминe во редовите на двократниот европски шампион.

Вардар во текот на летово успеа да ги ангажира. Јагуриновски, Кантегрел, Талески, Георгиевски, Вујин, Векиќ, Валчак и Гаџа.

Share.

Leave A Reply