Јунајтед ја продолжи соработката со Смолинг

0

Крис Смолинг ги задоволи барањата на челниците на фудбалскиот состав Манчестер Јунајтед и затоа доби можност да потпише нов договор кој ќе биде валиден до 2022 година, објавија медиумите во Англија.

Дефанзивецот на „црвените ѓаволи“ пристигна во тимот во 2010 година од екипата на Фулам и со тек на годините се претвори во еден од најдбрите играчи на неговата позиција. 29-годишниот Смолинг има одиграно 307 натпревари во сите конкуренции.

„Се радувам дека ја продолжив соработката со тимот во кој сум девет години. Сега размислувам само за натпреварите што не очекуваат“ – потенцираше Смолинг.

 

Share.

Leave A Reply