Капело е непријатно изненаден од играта на Јуве

0

Фабио Капело, поранешниот тренер на Јувентус,  остро ја критикуваше играта на Старата дама на вчерашниот меч со Барселона во Лигата на фудбалските шампиони. Искусниот стратег имаше само пофални зборови за шпанскиот состав.

„ Барселона пријатно ме изненади. Фудбалерите на Куман беа импресивни, можеа да постигнат осум голоови а не само два“ – вели Капело.

„Меси исто така имаше значајна улога во победата а неговиот соиграчи покажаа квалитет“ – нагласи некогашниот тренер на Јуве.

Share.

Leave A Reply