Карачиќ во тимот на колото во ЛШ

0

Игор Карачиќ со своите осум гола на поразот на Вардар кај ПИК Сегед, успеа да се избори за место во „идеалните 7“ на оваа рунда од Лигата на шампионите.

Покрај него во тимот на колото се најдоа и:
Лево крило – Хампус Ване (Флензбург)

Лев бек – Ласе Андерсон (Барселона)

Среден бек – Игор Карачиќ (Вардар)

Десен бек – Недим Ремили (ПСЖ)

Десно крило – Драган Гајиќ (Веспрем)

Кружен напаѓач – Бенце Банхиди (ПИК Сегед)

Голман – Гонзало Перез де Варгас (Барселона)

Share.

Leave A Reply