Каракаш ќе го напушти нашиот состав

0

Ракометниот состав на Металург спогодбено ја прекина соработката со црногорскиот интернационалец, Бранко Канкараш кој во изминатато лето беше ангажиран како големо засилување за тимот од „Автокоманда“.

-Донесовме заедничка одлука со Канкараш дека е најдобро сезоната да ја доигра во клуб од кој добивме одлична понуда“ – се вели меѓу другото во објавата на Металург.

– Лимитираноста во бројот на странци кои можат да настапуваат во домашно првенство беше причината Бранко да ги проследи натпреварите од трибини, што за играч од негов ранг е неприфатливо“ – стои во соопштението на Металурзите.

Share.

Leave A Reply