Кармело Ентони се сели во Бруклин Нетс

0

Кармело Ентони во новата НБА сезона че почне како кошаркар на  Бруклин Нетс.

Нетси ова лето останаа без најдобриот играч Д’Aнџело Расел кој го засили тимот на Голден Стејт, но во своите редови ги доведоа Дурант и Ирвинг. Ентони нема да остане без клуб, па според последните информации од американските медиуми, преговорите со Бруклин се во завршна фаза.

Одлуката ќе падне следната недела, кога договорот ќе биде официјализиран.

Share.

Leave A Reply