Каземиро го продолжи договорот со Реал Марид

0

Реал Мадрид и играчот од средниот ред Каземиро ја продолжиле соработката. Новиот договор ќе биде со важност до 30 јуни 2023 година бил договорен пред неколку месеци, пренесува весникот „Марка“.

Каземиро игра за Реал Мадрид од 2013 година. Пред да влезе во овој клуб, Бразилецот ги бранеше боите на Сао Паоло. Во сезоната 2014/2015, играчот од средниот ред играше на позајмица во Порто. Минатото лето, тој беше на мета на ПСЖ. Во сезоната 2019/20, која што е во прекин Каземиро беше дел од тимот на Реал Мадрид на 35 натпревари во сите натпреварувања.

Фудбалерот постигна 4 гола и 4 асистенции. Пред рестартирањето на сезоната во Шпанија, Реал Мадрид има 56 бода, го завзема второто место на табелата зад Барселона.

Share.

Leave A Reply