Казинс ќе влезе во „дрим-тимот“ на „Вориорс“

0

Еден од најдобрите центри во кошаркарската НБА лига, ДеМаркус Казинс, во наредната сезона ќе го носи дресот на екипата на Голден Стејт.

Тој откако потпишал  договор за една година кој е вреден 5,3 милиони долари,  ќе им се придружи на големите ѕвезди: Кари, Дурант, Томпсон и Грин.

ДеМаркус Казинс е во процес на рехабилитација откако заработи повреда на ахиловата тетива. Според прогнозите на лекарите, тој ќе биде комплетно подготвен до стартот на новиот шампионат.

Share.

Leave A Reply