Казинс најави дека останува во Сакраменто

0

Центарот на Сакраменто Кингс, ДеМаркус Казинс, изјави дека во моментов не размислува за заминување од тимот.

„Јас сум многу среќен во Сакраменто. Ова е местото каде навистина сакам да останам. Мислам дека оваа сезона сме на вистинскиот пат и сега ќе ја покажеме најдобрата кошарка. Тимот е апсолуно сигурен во своите можности. Веруваме во нас и нашите шанси да играе во плеј-офот“, изјавил Казинс.

На крајот на сезоната се очекува тој да потпише нов 5-годишен договор со „Кралевите“ во висина од 219 милиони долари.

Share.

Leave A Reply