Кембел: Арсенал мора да донесе свежа крв

0

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Кевин Кембел, очекува тренерот на „топчиите“, Микел Артета, да обезбеди квалитетни засилувања во текот на летниот трансфер-период.  Клубот од северен Лондон кој се соочува со многу проблеми на одредени позиции,  дефинитивно треба да го зголеми ростерот.

„На Арсенал му се потребни четири-пет играчи. Потребни се стопери, играчи од средината на теренот и втор напаѓач или крилен играч“ -вели Кембел.

„Можам да ги донесам Томас Парти од Атлетико и Рабио од Јувентус. Мислам дека Калиду Кулибали е брз и одличен дефанзивец кој му треба на Арсенал“  – потенцираше некогашниот играч на тимот.

 

Share.

Leave A Reply