Кисељев се договори со Чеховски Медведи

0

Заминувањето на ракометарите на Вардар продолжува. Најновата информација вели дека и резервистот Дмитри Кисељев си најде нов клуб.

Десниот бек на Вардар веќе се договорил со екипата на Чеховски Медведи.

За услугите на 24-годишниот ракометар заинтересиран бил и белорускиот првак Мешков Брест, но Кисељев се одлучил да се врати дома.

Share.

Leave A Reply