Ќатип Османи е новиот тренер на Шкупи

0

По две тренерски ротации, фудбалскиот клуб Шкупи денеска назначи и трет тренер. Од утринава Шкупи и официјално е под водство на досегашниот тренер на тетовска Шкендија, Ќатип Османи.

Во текот на денот тој ќе биде промовиран од чаирскиот тим и ќе почне со работа со екипата. Деби како тренер на Шкупи, тој ќе го има во недела на гостувањето кај Академија Пандев во рамките на 7. Коло од домашното првенство.

Share.

Leave A Reply