Клајбурн е МВП на Ф4 турнирот од Евролигата

0

Кошаркарите на ЦСКА (М) се новите европски шампиони откако синоќа на Ф4 турнирот во Виторија, Шпанија, славеа во финалето над Анадолу Ефес со 91:83 и успеаја по две години пауза да с евратат на европскиот трон.

Фантастичниот Вил Клајбурн кој беше носител на играта на московјани и во полуфиналето и во финалето, ја доби наградата за најкорисен кошаркар на Ф4 турниот од Евролигата.

Еден од најдобрите во составот на московјани во финалето, но и во полуфиналниот меч со Реал (М), сосема заслужено го доби ова ласкаво признание.

Share.

Leave A Reply