Клајстерс ќе и помага на Викмаер

0

Тенисерката од Белгија, Ким Клајстерс, ќе работи со сонародничка Јанина Викмаjер на терените на Вимблдон,но, нема да ја преземе тренерската улога.

27-годишната Викмаер неодамна престана со работа со тренерот, Никола Бук и сега ќе може да ја искористи помошта на четирикратната гренд- слем шампионка.

„Ким не е мојот нов тренер. Таа само се согласи да ми помогне за што сум и благодарна“, изјави Викмаjер.

Share.

Leave A Reply