Клоп мора да купи дефанзивен играч

0

Англискиот фудбалски состав Ливерпул најави дека е заинтересиран за дефанзивецот на Наполи, Никола Максимовиќ.

Бидејќи договорот на 29-годишниот Србин истекува во текот на летото пред нас, тој уште сега може да преговара со други клубови. Тренерот на „црвените“ Јирген Клоп, откако остана без  повредените стопери: Вирџил ван Дајк, Џо Гомез и Жоел Матип, ќе мора веднаш да побара нивна замена.

Максимовиќ кој има 13 натпревари во дресот на Наполи,  во еден период играше на позајмица во Спартак Москва.

Share.

Leave A Reply