Клоп потврди : Повредата на Хендерсон не е сериозна

0

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, веројатно нема да биде толку сериозно повреден. Тоа е она што менаџерот на тимот Јирген Клоп го изјави на прес-конференцијата по победата од 3:1 над Баерн Минхен и пласманот на тимот во 1/4 финалето на Лигата на шампионите.

Капитенот на Ливерпул беше принуден да ја напушти играта во првата половина од натпреварот, а навивачите на тимот беа во неизвесност за тоа колку е сериозна оваа повреда.

„Џордан има непријатно извртување на зглобот, се надевам дека неговата повреда не е толку сериозна”, рече Клоп, кој им даде надеж на навивачите дека можеби англискиот репрезентативец наскоро ќе се врати да игра.

Ливерпул моментално има потреба од секој играч и отсуството на Хендерсон на долго период ќе биде голем удар за тимот.

Share.

Leave A Reply