Клоп типува на „граѓаните“

0

Менаџерот на фудбалерите на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека Манчестер Сити е главен кандидат за освојување на титулата во Премиер лигата иако неговиот тим ќе направи се да ја освои .

Според него, “граѓаните” ќе го имаат најсилниот состав во новата сезона која започнува денеска со мечот Арсенал-Лестер.

„Манчестер Сити е фаворит за титулата и во тоа нема сомнеж. Тие инвестираа многу пари во нови играчи иако имаа одличен состав. Ќе биде многу интересно да се види нивната игра во новата сезона“ изјави Клоп пред” Скај Спортс “.

Share.

Leave A Reply