Коке: Нема граници за овој Атлетико

0

Играчот од средниот ред на Атлетико (М), Коке е уверен дека за неговиот тим нема граници и допрва треба да ги покаже своите најдобри постигнувања. Атлетико победи во финалето на Лигата на Европа синоќа против Олимпик Марсеј со 3-0 и по третпат успеа да го освои вредниот трофеј од ова европско натпреварување.

„Игрите во Европа се решаваат со мали детали, но ние покажавме дека нема граници за нашиот тим“, вели Коке.

Со неговиот став се сложи икапитенот Габи, кој по финалето синоќа истакна дека Атлетико покажа дека и натаму е еден од најдобрите европски тимови.

Share.

Leave A Reply