Кол: игравме колку што требаше

0

Селекторот на кошаркарите на  Франција, Венсен Кол, в пресрет на втората фаза на СП во Кина, потенцира дека неговите кошаркари главно ги штеделе силите на дуелот со Диминикана кој решаваше само за првото место во групата.

„Го започнавме мечот силно. Ги ограничивме грешките и продолживме да играме максимално сериозно“  -рече Кол.

Франција и Доминикана ќе продолжат во новата група со Австралија и Литванија. Првите дуели се в сабота. Австралија и Доминиканска Република ќе играат од 10:00 часот а Франција и Литванија започнуваат во 14:00 часот.

Share.

Leave A Reply