Кошаркарските легенди во чест на Лазар Лечиќ на академија по повод 80. роденден (ФОТО/ВИДЕО)

0

Денеска во хотелот „Александар Палас“ во чест на 80. роденден на македонската кошаркарска легеднда, Лазар Лечиќ, беше одржана свечена академија. Пред голем број присутни, кошаркарски легенди од екс-ју просторите, македонски познати и признати спортски имиња, како и највисокиот државен врв, Лечиќ ги заслужи почестите на присутните.

Share.

Leave A Reply