Кук заработил посериозна повреда

0

Фудбалерот на Борнмаут, Луис Кук, ќе отсуствува од игра во наредните девет месеци откако доби посериозна повреда на коленото на мечот со Хадерсфилд одигран во вторникот во рамките на Премиер лигата.

21-годишниот младински репрезентативец на Англија вчера ги поминал сите детални истражувања кои покажале дека има искинати лиганменти на десното колено.

Кук од почетокот на сезоната има реализирано 15 натпревари во сите натпреварувања и е еден од главните фудбалери во тимот.

Share.

Leave A Reply