Кутињо го имаше првиот тренинг во составот на Баерн Минхен

0

Филипе Кутињо го имаше својот прв тренинг со тимот на Баерн Минхен. На настанот присуствуваа над 1.600 навивачи на германскиот шампион.

27-годишниот Бразилец тренираше со Микаел Кјусанс, кој исто така е нов засилување на Баварците. Двајцата се очекува да го направат официјалното деби за „црвените“ во текот на викендот против Шалке 04.

Во понеделникот Кутињо се пресели од Барселона во Баерн, откако го предводеше Бразил до триумф на турнирот во Копа Америка во текот на ова лето. Иван Перишиќ, кој беше ангажиран од Интер во баварскиот клуб, би можел да го направи своето деби исто така во второто коло од Бундеслигата. Минатиот петок, Баерн одигра нерешено 2:2 на домашен терен против Херта Берлин.

Леон Горецка има повреда на бутот и не тренира со своите соиграчи во Баерн, додека Корентен Толисо тренира само во теретана.

Share.

Leave A Reply