Квалификациите за ЕП 2022 ги почнуваме со Финска, а ги завршуваме со Швајцарија

0

Македонската ракометна репрезентација, вчера во Виена ги доби противиците за следниот циклус квалификации за ЕП 2022 година. ЕХФ веќе го утврди и возниот ред во овој квалификациски циклус, кој Македонија ќе го почне на 4 или 5 ноември на домашен терен против селекцијата на Финска, која ја добивме од условно најслабиот, четвртти шешир.

Потоа не очекува гостување во Швајцарија, а за следната година во март и двомечот со Данска.

04/05.11.2020 Македонија – Финска

07/08.11.2020  Швајцарија – Македонија

10/11.03.2021 Македонија – Данска

13/14.03.2021 Данска – Македонија

28/29.04.2021 Финска – Македонија

02.06.2021      Македонија – Швајцарија

Share.

Leave A Reply