Лапорт нема да игра околу 1 месец

0

Дефанзивецот на Манчестер Сити, Емерик Лапорт, поради повреда ќе биде надвор од фудбалските терените околу еден месец. Тоа го откри менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола. Дефанзивецот се повреди на натпреварот со Реал Мадрид одигран во средата во Лигата на шампионите.

„Лапорт ќе го нема околу три недели или околу еден месец. За жал, тоа се случува во континуитет. Животот не е лесен, фудбалерите мора да се носат со сите проблеми“ –искоментира тренерот на Манчестер Сити.

„Ние сме фокусирани на финалето. Астон Вила е многу организиран тим. Тие имаат искусен голман“ – потенцираше Гвардиола пред финалето во Купот на Англија.

Share.

Leave A Reply