Лаутаро бара поголема плата, Интер е на потег

0

Аргентинскиот интернационалец во редовите на Интер, Лаутаро Мартинез, побарал 8 милиони евра годишно за да ја продолжи соработката со калчо-лигашот, објави денеска – „Кориере Дело Спорт“.

Одличниот голгетер кој имаше понуда од Барселона од 10 милиони евра по сезона, сега се обидува тоа да го искористи како аргумент во преговорите со „нероаѕурите“.

Според медиумите,  Интер е подготвен да му понуди нешто повеќе од 5,5 милиони евра.

 

Share.

Leave A Reply