Легендата на Лејкерси има интересно размислување

0

Шекил О’Нил кој работи како стручен аналитичар на збиднувањата во НБА лигата вели дека Клеј Томпсон може да биде одлично засилување за неговиот некогашен тим Лос Анџелес Лејкерс. „Езерциите“ иако го ангажираа Леброн Џејмс, јасно е дека ќе мора да купат уште неколку играчи доколку сакаат да се вратат на шампионските патеки токму од времето на О Нил.

„Ако сум јас генерален менаџер на Лејкерси, би платил висока сума за Томпсон и би го направил најплатен во историјата“ – потенцираше така наречениот Биг Шек.

Според најавите, екипата од Калифорнија планира неколку атрактивни засилувања. Меѓу нив се споменуваат: Џими Батлер, Ентони Дејвис и Кајри Ирвинг.

 

Share.

Leave A Reply