Лејкерси го добија дербито

0

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс по продолженија го совладаа Далас Маверикс со 119-110 во продолжение а Леброн Џејмс (Лејкерс)  и Лука Дончиќ (Далас) забележаа двоен ефект.

Во последните секунди Грин погоди тројка за продолжение а в дополнителните минути тимот од Лос Анџелес беше подобар и заслужено победи. Дончиќ го заврши мечот со 31 поен, 13 скокови и 15 асистенции додека Џејмс имаше 39 поени, 12 скокови и 16 асистенции.

Резултати:
Бруклин –Хјустон 123-116
Индијана  – Кливленд 102-95
Орландо-Милвоки 91-123
Бостон – Њујорк 104-102
Чикаго–Детроит 112-106
Сакараментос – Јута Џез 102-101
Голден Стејт-Сан Антонио110-127

 

 

Share.

Leave A Reply