Лено и Гнабри ги менуваат Трап и Горецка

0

Голманот на Арсенал , Бернд Лено е повикан во составот на германската репрезентација за претстојните натпревари против Холандија и Франција .

Лено ќе го замени Кевин Трап за двојната програма во Лигата на нации на УЕФА, откако Трап мораше да го напушти теренот на натпреварот за својата екипа Ајнтрахт Франкфурт поради проблем со мускулот.

26-годишниот голман има одиграно шест натпревари за својата репрезентација. Лено ги започна последните четири натпревари на Арсенал, по повредата на Петар Чех, кој беше голман број еден на клубот на почетокот на сезоната и покрај тоа што летотопо пристигнување од Баер Леверкузен , Лено го чуваше голот на Арсенал.

Германија, исто така се определи уште еден играч да биде повикан дополнително, Серж Гнабри треба да го замени играчот на Баерн Минхен, Леон Горецка. Селекцијата на Германија предводена од Јоаким Лев минатиот месец одигра 0:0 со Франција и има добиено три од последните 11 натпревари во сите натпреварувања.

Share.

Leave A Reply