Лингард сака позајмица во Шефидл Ј.

0

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард, сака да замине на позајмица во екипата на Шефилд Јунајтед.

Шефилд е последен во Премиер лигата со само една победа и 5 поени. Тимот бара засилувања и ќе направи се за да го ангажира 28-годишниот играч на Манчестер Јунајтед до крајот на сезоната.

Лингард оваа сезона одигра 3 натпревари во купот за Манчестер Јунајтед, а во Премиерлигата, Англичанецот мина 20 минути само во последното коло од минатата сезона, кога против Лестер постигна и еден гол.

Share.

Leave A Reply