Лион сака да го купи Јанузај

0

Фудбалерот од средниот ред на Сандерленд, Андан Јанузај, би можел да направи трансфер во екипата на Лион. Француски „Л’Екип“ денеска објави дека Лион е сериозно заинтересиран да го купи фудбалерот кој е во сопственост на Манчестер Ј.

Јанузај не е врзан со договор со Сандерленд до крајот на сезоната и тоа му дава шанса да се договори со Лион, секако доколку Јунајтед се одлучи да го продаде. За 21-годишниот фудбалер Лион би понудил сума од околу 7 милиони евра, колку што е и моменталната трансфер цена на Јанузај на пазарот.

Белгиецот има договор со „жаволите“ до 2018 година.

Share.

Leave A Reply