Ливерпул не планира големи трансфери ова лето

0

Раководството на Ливерпул не планира да купува скапи фудбалери во следниот летен трансфер период. Менаџерот на тимот, Јирген Клоп е задоволен од сегашниот список на играчи, објавија медиумите во Англија.

Ливерпул е заинтересиран за неколку познати играчи, вклучувајќи го крилниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Џеадон Санчо, напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе и дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали.

Претходно беше објавено дека на крајот на сезоната 2019/20 година, клубот од „Енфилд“ може да остане без напаѓачот Садио Мане. Според гласините, 28-годишниот Сенегалец е незадоволен од Клоп. Главниот кандидат за услугите на Мане е Реал Мадрид. Оваа сезона екипата на Ливерпул стана шампион на Премиер лигата по цели 30 години и тоа на седум кола пред крајот на првенството.

Share.

Leave A Reply