Лукас Васкез најмалку еден месец надвор од терените

0

Младиот напаѓач на Канзас Сити, Џанлука Бусио м оже да продолжи кариерата во Европа.

Според ЕСПН, интерес за 17-годишниот фудбалер покажуваат Манчестер Јунајтед и Интер. Фиорентина е исто така заинтересирана да потпише со напаѓачот, откако направи неколку понуди од 3 до 4 милиони долари.

Минатата сезона Бусио во МЛС лигата мина 22 натпревари, постигна 3 гола и направи една асистенција.

Share.

Leave A Reply