Магнусен очекува подобар пласман во однос на претходната сезона

0

Возачот на екипата на Хас, Кевин Магнусен, не крие дека е задоволен од сработеното на претсезонските тестови во Формула 1.

„Мораме да почекаме и да видиме до каде сме. Не знаеме што може да направат конкурентите и со колку гориво. Не сме претерано возбудени од брзината, знаеме дека болидот е подобар и дефинитивно очекуваме повеќе“ вели Магнусен.

„Мораме да почекаме до Мелбурн за да добиеме вистинска слика. Се надевам дека ќе имаме добра сезона. Сакаме да го подобриме палсманот од претходната сезона кога го освоивме четвртото место“ – потенцираше Данецот.

Share.

Leave A Reply